رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

دلنوشته برای من🧠 نجمه ناظمی /کاربر انجمن نودهشتادیا

Najmeh_n
 اشتراک گذاری

نظرتون راجب دلنوشته برای من  

1 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظرتون راجب دلنوشته برای من

• عالی
      0
    • خوب
      0
    • متوسط
      1

ارسال های توصیه شده

picsart_09-08-12.11.41_ch4d_f0vi.jpg

عنوان:برای من ✍

نویسنده:نجمه  ناظمی 

ژانر:تراژدی

هدف:_

مقدمه:تابه حال به دنبال خودت گشته ای ؟

خودرا در کجا یافتی ؟در بلندی پرتگاه یا سقوط یک رویا 

من خودم را درشهر شلوغی گم کرده ام   برای یافتنش با من بیا.......

@صباجون @ثنا @فاطمه @عاطی @هــhanaــانا @خاتم @جاوید @جواد @پرتوِماه @ناری بانو @ترانه @افسون @لاله @قلمدار دال @یارا @ساحل @شبنم @شبنم @شکارچی @شوکران @شیما @شیوا قاسمی @گلی جهان بخش @کاژین جهانگیری @دخترخورشید @دخترسیاه @کاکائو @دیانا @رستا @زری گل @طلا @qazale @qazale @A_N_farniya @Ebham1 @Raha_yee @raha. @raha.nb @raihana.0042 @Rata @Raziye @Red_girll @taban @Talatom @tanhaa @Yalda es @unknown @yaldasanadgol @Im_mdi @Omaay @p8366y @A..A @S. Gh @Damon.S_E @F. Naseri @Gaseda @h. sameiy @Jesseunoff @K.Mobina @Lady.navel @Z sadghinjad @x-----x  @Venus_m @Bahar @N.a25 @M. Mousavi

لایک=لایک

دنبال کردن=دنبال کردن

بچه ها لایک کنید 🥲

ویرایش شده توسط Najmeh_n
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پارت _اول✍

تکه ایی از وجود

کوچه های ذهنم پر از بن بست است بن بست هایی که هیچ راه فراری ندارند
می دانی هرگاه که به بن بست ها می رسم چیزی در من تکان می خورد
درخیابان های سهمگین ذهنم من خودم راگُم کرده ام
به دنبال من واقعی می گردم من تکهای از وجودم را گم کرده ام

لینک به دیدگاه

پارت_دوم✍

دریچه ی روح... 

می دانی چَشم ها دریچه ی روح اند هرگاه گرمی نگاهی سردشد بدان روحش را گم کرده است
می شود غرق  شد در چَشم هایی که دریایی نیست می شود گم شد در چَشم هایی که همچون شب تاریک نیست

لینک به دیدگاه

پارت_سوم✍

غریبم...

گاه می شود ماند ،گاه می شود نادیده گرفت و ردشد.
غریبم ، در کوچه پس کوچه های ذهنم غریبم
افکار منفی و غریبه هجوم می آورند قصد کُشتن دارند
شب که می شود برروی سینه ام خیمه می زنند ومی فشارند آن چنان می فشارند که بغضم منفجر می شود و اشک ها راه پیدا می کنند
اما من می گردم، به دنبال من واقعی می گردم در این شهر شلوغ پراز بی رحمی

• لایک 15
  • تشکر 2
  • غمگین 1
لینک به دیدگاه

پارت_چهارم✍

این من.....

دوستش ندارم، این من را دوست ندارم ، ذهن شلوغی دارد
پراز انسان های غریبه، پر از افکار غریبه
در این ذهن شلوغ به دنبال من واقعی می گردم
نا امیدی می آید ،ترس می آید ترس از دست دادن من واقعی ومن گم می شوم در این تاریکی ،آن لحظه که می خواهم غرق شوم دریچه امید باز می شود در آن تاریکی جاده ای دیگر رانشانم می دهد

• لایک 12
  • تشکر 2
  • غمگین 2
لینک به دیدگاه

پارت_پنجم✍

جاده ای دیگر....

این جاده  پُر ازدرخت و گیاه است پر از زیبایی،
در این جا احساسات است .صدا به گوشم می رسد صدای آشنا، صدای امید می آید ، دیگر غریبه نیست عابر های پیاده از کنارم رد می شوند برایشان دست تکان می دهم
می دانی این راه را دوست دارم نمی دانم پایانش چیست شاید پایانش کسی بهتر از من واقعی باشد
از دکه های کنار جاده برای خودم قهوه می خرم به نظرم در این جاده باید قهوه نوشید قدم هایم را با لذت بر

می دارم

• لایک 12
  • تشکر 1
  • سردرگم 1
  • غمگین 2
لینک به دیدگاه

پارت_ششم✍

بهشت واقعیت...

می دانی قدم برداشتن در دربهشت واقعیت بهتراز غرق شدن در جهنم رویا هاست؟
جاده بهشت واقعیت طولانی است تاهمه اش را طی کنی پا هایت تاول می زنند این تاول ها درد دارند اما واقعی هستند
درجهنم رویاها تا می خواهی نجات یابی در آن مواد مذاب می سوزی تابخواهی فریاد کمک کنی غرق می شوی دیگر هیچ از تو نخواهد ماند

• لایک 13
  • تشکر 2
  • غمگین 1
لینک به دیدگاه

پارت_هفتم✍

پایان راه....

تابه خود می آیم پایان راه رسیده است من واقعی را می یابم چقدر زیبا ودوست داشتنی است به کوچه پس کوچه های ذهنش که می رسم همه چیز آرام است در این جا غریبه بودن دیگر معنایی ندارد
آرامم بسیار آرام ، افکارمنفی وغریبه حکم صادر نمی کنندواز قصاص خبری نیست

لینک به دیدگاه

پارت_هشتم✍

عمارت....

عمارت  زیبا و با شکوه توجه ام را جلب می کند
درعمارت اتاقکی است که ورود ممنوعه است
قوانین را کنار می گذارم و وارد می شوم  اتاقکی پر از قفسه که تمام شان دسته بندی شده اند ،افکارات،احساسات،غم،شادی.......

لینک به دیدگاه

پارت_نهم✍

بازهم او....

جالب است این من واقعی بسیار منظم است از شلوغی در این جا خبری نیست اولویتش آرامش است
پرونده هارا که باز می کنم متعجب می شوم چقدر جر مشان سنگین است
یک قسمت اتاقک کاملا خالی است قفسه ای وجود ندارد و پرونده ها تا سقف چیده شده اند و یک عنوان دارند ( باز هم او)

لینک به دیدگاه

پارت_دهم✍

بهترین من برای من ....

پرونده هارا که باز می کنم پر از اتفاقات عجیب است اتفاقاتی که اولش ناامیدی و آخرش معجزه است
می دانی این من بسیار زیباست پر از آرامش و خوشبختی
اوکسی است که در شهر شلوغ افکارش غریبه نیست تکه ای از وجودش را گم نکرده است اوهمین است بهترین من برای من است

پایان📚

@سَ م آ @Snowrita @Talatom @taban @Atlas _sa @Z sadghinjad @Delito @Damon.S_E @مصی بانو @دخترسیاه @SAHAR NAZ @dayanmhmoodi @banouyehshab  @سحرصادقیان @M.gh @banouyehshab @Ebham1 @مانشMansh @یازهرا @Weird @Otayehs @Papillon @Ghazaleh @Hamidreza190 @afsoon @Atenaa @Asal Akbari @Naji @joatid @z̸a̸h̸r̸a̸ @lavender @Papillon @ماه پری

دوستان لایک کنید🥲

لایک=لایک

لینک به دیدگاه

پارت_یازدهم✍

پازل وجودم....

می دانی هرگاه دست به قلم می شوم خود واقعیم را پیدا می کنم
من یک سلول انفرادی دارم سلولی که درآن تِکه های وجودم رامی چینم و به پازل روبه رویم خیره می شوم
گاه تصویر زیبایی را به نمایش نمی گذارد، اما من هرگاه که در این سلول انفرادی می نشینم تِکه های جدیدی به پازل وجودم اضافه و کم می کنم.
به شماهم توصیه می کنم یک سلول انفرادی برای خودتان بسازید وکمی تنها باشید
دیوارهای این سلول همدم و همراه من بوده اند

لینک به دیدگاه

پارت_دوازدهم✍

یادگار...

یادگارهایی را که برروی آن نوشتم را به شما نشان‌ می دهم
این دیوار ها کتابی  از آموخته های من هستند
در این آموخته ها منطق احساسات را قصاص کرده است
در مشکلات باید احساس را برای فردا و منطق را شاه کلید درهای بسته دانست
می دانی تمام عاشق های دنیا احساساتشان گام های روبه جلوی بسیاری داشته است و منطق در تاریکی خفه شده است عشق عقل را زایل می کند و منطق را کور تمام درد های دنیا به همین خاطر است
دوست داشتن را باعشق اشتباه نگیرید هردوست داشتنی عاشقی نیست و هر عاشقی مجنون نیست

لینک به دیدگاه

پارت_سیزدهم✍

زندگی را باید نوشت....

می دانی یادگار های دیوار انفرادی ام به من چه یاد داد؟
زندگی را باید نوشت و باز خوانی کرد متن های بی ارزش ونامفهوم را با پاک کن روزگار پاک کرد و به جایش نقاشی کشید و آرزو هارا به تصویر کشاند
(سوگند به قلم )می دانی این سخن   کیست؟
پس باید همچون او خلق کرد باید دنیایی دگر ساخت
درهای بسته را گشود و جاده های خاکی را آسفالت کرد
به جایی اشک باید ترس ها را ریخت ، کفش های سیندرلا پاکرد و رقصید

لینک به دیدگاه

پارت_چهاردهم✍

دو ماراتون....

گاهی باید در دو ماراتون زندگی از دیگران عقب ماند و نفسی تازه کرد و در آخرین مرحله گردو خاک به پاکرد واز خط پیروزی عبور کرد
زندگی معمایی پیچیده است باید جورچین هارا چید و فکر کرد
به جای دریا باید باران خواست و زیر باران پایکوبی  کرد زندگی را باید رنگی همچون رنگین کمان کشید
برای یک بار آواز زندگی بخوان وگل های امید را نچین
برای خودت به تماشا بنشین دنیا همچون باغی پر از درخت است ودرختان زندگی ما،

لینک به دیدگاه

پارت_پانزدهم✍

باغ زندگی....

بنشین و ساعتی تفکر کن این باغ حاصل نگهداری باغبانانی است که از درختشان نگهداری  کرده اند گاه این ثمره تلخ و کال است همچون زهر و گاهی رسیده و شیرین همچون عسل
درخت خودت را داشته باش وازآن نگهداری کن
برای عقاب شدن باید پَرهای خودرا کند و درد را تحمل کرد
مگر زندگی بی درد هم می شود؟

لینک به دیدگاه

پارت_شانزدهم✍

باید نواخت....

آواز زندگی را باید نواخت  چپاولگر روح را باید رها کرد و خودرا نجات داد
کمی ساده باید زندگی کرد که زیبایی در سادگی است
حال که بامن تابه این جا آمده ای به اقیانوس احساس هایم سری بزن

لینک به دیدگاه

پارت_هفدهم✍

....

بیا تا نشانت دهم...
این جا اقیانوس احساس هایم است می بینی چقدر عمیق است و بیشترین فشار در عمق اقیانوس است 
من همچون ماهی در کف این اقیانوس بزرگ زندگی می کنم
شب که شود ماهی امید می آید او بهترین دوست شب های تارم است روزی که او را شناختم لاغر و پژمرده در کنار شادی گوشه ای از این اقیانوس  رقص ناامیدی و تاریکی را به تماشا نشسته بود
نزدیکش که آمدم اورا درآغوش گرفتم در گوشش عاشقانه شعری زمزمه کردم از او خواستم که بماند و نرود .پرورشش دادم همچون مادر بزرگش کردم ودستش رادر دست شادی گذاشتم و به پیست رقص هدایت کردم
سال هاست که در حال رقص اند

می بینی در اقیانوس احساس هایم ناامیدی و تاریکی را کنار زدم

• لایک 12
  • تشکر 1
  • غمگین 1
لینک به دیدگاه

پارت_هجدهم✍

اگر می رفت....

می دانی اگر امید می رفت چه می شد؟

من هم می رفتم همان من واقعی که در کوچه پس کوچه های غربت به دنبالش بودم می رفت
خودت را حفظ کن چرا که هیچ کس ارزش ندارد که من واقعیت را برایش گم کنی
این من اگر گم شود دیگر باز نمی گردد غریبه ها قصاصش می کنند و دیگر چیزی به اسم تو باقی نخواهد ماند آن جاست که  به تو می گوید روحت شاد همان که گمش کرده ای.........

@Qazal @Weird @Ebham1 @raha.sbh @Talatom @Y...asna @unknown @iamidamtg @Otayehs @Papillon @A_N_farniya @S.malkzad @Damon.S_E @F. Naseri @G.Ha @h. sameiy @J.k @K.A @Lady.navel @Z sadghinjad @x-----x @Venus_m @Bahar @N.a25 @M.gh @رستا @مانشMansh @مصی بانو @Snowrita @-Atria-

سلام  دوستان اگر کسی دوست  نداره  تگ  بشه لطفا بگه تا مزاحمش نشم

لطفا لایک کنید🥲

ویرایش شده توسط Najmeh_n
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

پارت_نوزدهم✍

زیبایی......
زیبایی های یک فرد
می دانی برای زیبایی معیار های زیادی در دنیای مد آمده است از نظر هرکس زیبایی معنا و مفهوم خاصی و پیچیده ای  دارد
در آینه چه می بینی ؟
آینه شئ   دست سازی است که نمی تواند زیبایی تورا آن گونه که هست به نمایش بگذارد می خوای زیباترین را نشانت دهم ؟
پس با من بیا مقابل آینه ی دل بمان در آینه ی دل چه می بینی؟
چقدر در آن آینه ی وسیع و گسترده زیبایی؟

لینک به دیدگاه

پارت_بیست✍

روح...

تا به حال این سوال را پرسیده ای ؟
روح کلمه ی عجیب و بزرگی است نامش که می آید در خود غرق می شوم
روح زیبا جسم را جلا می دهد آرامش را می آورد ملاک های زیبایی را ازبین می برد با خود بی نهایت به همراه می آورد
تابه حال از خود پرسیده ای ؟ روحت زیبا تر است یا جسمت اگر جسم زیبایی داری و روحت تاریک است باید بگویم که شما باخته ای  روحی آدمی با یکدیگر ار تباط بر قرار می کندو این زیبایی جسم نیست که شمارا عزیز می کند بلکه زیبایی روح است روح زیبا سد های اهریمنی شیطانی را ازبین می برد و شما را به پرواز در می آورد و بالا می برد آنقدر بالا که دیگر روح های تیره و تاریک با جسمی زیبا نمی توانی به تماشا بنشینی

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

پارت_بیست ویکم✍

........
آسانی وراحتی همچون سازی بی صداست که باآن می نوازی اما صدایی از آن به گوش نمی رسد تورا در خیال نوازنده بودن غرق می کند 
اما مشکلات همچون سازی ناکوک هستند صدایش گوش را کر می کند نمی شود باآن غرق شد غرق رویاها غرق زیبایی ها
اما می شود جایشان را تغییر داد می شود ساز های ناکوک زندگی را کوک کرد می شود دوباره نواخت می شود بهترین بود زندگی همچون نوازندگی است اگر سازت ناکوک است ساعت هاپایش بنشین و کوکش کن عقب نشینی غباری از جنس بی ارادگی است که بر روی تمام اهداف و خوشی های زندگی می نشیند این غبار بر روی علاقه هم می نشیند سخت است اما می شود  وتو می توانی این زندگی تغییر دهی و افسار اسب سرنوشت را به دست بگیری
اسب سرنوشت اسب عجیبی است توانایی هایش به سوارش وابسته است اگر شجاع باشی شجاع می شود و اگر بزدل باشی بزدل می شود سرعتش بسیار است اما تورا از قلب جنگلی که انتهایش دریاست به جاده ای خرم که پایانش  صعب العبور است می برد

@نارسیس عرب زاده
@صباجون
@یارا
@Qazal
@Weird
@Raha_yee
@rahil_ap
@-ashob-
@-Atria-
@-Byta-
@-Ghazal-
@-Madi-
@-Maya-
@Z sadghinjad
@-Maya-
@-satiyar-
@-Tehyan-
@-فرهان-

سلام دوستان اگر کسی دوست نداره تگ بشه بگه تا مزاحمش نشم🌺

لایک لطفا🥲

ویرایش شده توسط Najmeh_n
لینک به دیدگاه

پارت_آخر

پایان کلمه ای پرمعنا و مفهوم که مسیر طی شده رابه نمایش می گذارد پایان هرمسیری زیباست درست مانند پایان رودخانه ای که به دریایی وسیع و وصف ناپذیر ختم می شود پایان یعنی آغاز مسیری جدید ،مسیری ناشناخته درجاده های زندگی ،گاه این جاده تورا از جنگلی سبز و خرم عبور خواهد داد و گاه از  کویر خشک وخالی
هیچ کس در به ما یاد نداده است باید گشت و‌‌کشف کرد جاده های دیگر ساخت کویر های خشک و خالی را آباد کرد باید زندگی ساخت
ویرانی ها را آباد کرد و دست در دست زندگی گذاشت
پایانی زیبا نوشت فریاد هارا به سکوت تبدیل کرد
هیچ کس به ما نگفته است که درمان خودمان هستیم
باید گشت و  شناخت آن فرشته ی نجاتی را هر صبح در آینه می بینیم و به آن توجه نمی کنیم
هر کجا که خودت را گم کرده ای سری به بیابان های تنهایی بزن چرا که انیان تنها خودش را پیدا می کند ابتدا که به دنبالش می گردی سراب میبینی اما بعد به آب میرسی و سیراب می شوی
زندگی همچون پازلی است که باید تکه های پراکنده آن را پیدا کرد و تصویر زیبایی زندگی را در ترسیم کرد
همه ی ما نویسنده هستیم ما نویسندگان سرنوشتیم باید زیبا فکر کرد تا زیبا نوشت و زیبا خلق کرد
این را من و توست مسیری که پا در آن می گذاریم با قدم های ما جان می گیرد می شود روی گل های باغ زندگی پا گذاشت رد شد و گاه می شود بذری پاشید و گیاهی دیگر کاشت هیچ کس به ما نگفته بود و نمی گوید که همه ی ما گمشده ای داریم که باید به دنبال آن بگردیم گمشده ای از جنس من و او بهترین است برای من

پایان📚

شهریور ۱۴۰۰/6/۲۸

8:45

لینک به دیدگاه

@صباجون @ثنا @ققنوس @فائزه اکبریان @فاطمه شبان @فاطمه محمدپور @عاطی  @عابر بی سایه @هــhanaــانا @هانی پری @هدیه @هدیه زندگی @خدانگهدار @خاتم @خلناز @حانیه @حنا @جاوید @شاخ شمشاد @شقایق.نیکنام @شکوفه گیلاس @سَ م آ @ساحل @بانوی سیاه @ببعی معتاد @باران حسنی @لاله @ارغوان @التجا @ترانه @نارسیس بانو.arabzade @نارسیس عرب زاده @نگار نظری @م_بشردوست @ماه پری @مانشMansh @ماه تی تی @پانیذ @پرتوِماه @پشه @طلا @زری بانو @زهرارمضانی @رزا رضایی @دختر سیاه @دخت جنگل @دخترخورشید @کاژین جهانگیری @کاکائو @گلی جهان بخش @گماmaedeh

@Qazal @Weird @e.m @Edna_b @RaHa @taban @Talatom @tamana @tanhaa @tanhaa @Y_1385 @Y...asna @yaldaw @Yas_82515 @unknown @Im_mdi @Omaay @Otayehs @Papillon @Paradise @parastsh.shafie.poor @Pardis @pareia1385 @A s R ᴀ @A_N_farniya @A...A @A..A @S.malkzad @Saghar @Saghar @SAHAR RAD @dark_silence @Darya_22 @F. Naseri @Fa.m @Faezhe @Fafaiti @Gh.azal @Gh.nejati @Ghazal @Habib @hadis Hs @hadis noor @hadis.pnh @hadise @J.k @JAJANAN-OOO @janan  @K.A  @KHODA_12 @lavender @Z sadghinjad @Z.A.D @Z.farhani @z̸a̸h̸r̸a̸ @x-----x @venus @Venus_m @Viow𖣘 @Viyana @Banoo.Alashi @Banoojan.. @banouyehshab @N.a25 @Nadia @NAEIMEH_S @Nahal @m.azimi @M.gh @M.M.MOSLEMKHANI @ℳ.R

@-ashob- @-Atria- @-Baron- @-Byta- @-Ghazal- @-Madi- @-Maya- @-satiyar- @-Tehyan-  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...